
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Clamping Voltage | 193 V |
| Working Voltage | 120 V |
| Breakdown Voltage | 133 V |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| Peak Pulse Current | 7.9 A |
| Polarity | Unidirectional |
| Peak Pulse Power | 1.5 kW |
Stock: 1486
Distributors
pcbx
Unit Price$0.70059
Ext.Price$0.70059
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.70059 | $0.70059 |
| 10 | $0.44048 | $4.40480 |
| 25 | $0.38276 | $9.56900 |
| 50 | $0.33260 | $16.63000 |
| 100 | $0.28901 | $28.90100 |
| 300 | $0.25434 | $76.30200 |
| 500 | $0.22383 | $111.91500 |
| 1000 | $0.20283 | $202.83000 |
| 3000 | $0.17088 | $512.64000 |
